RSS Facebook

Novinky 

[IMG]

Den architektury 2017

11. 09. 2017 | Srdečně zveme na komentovanou procházku v rámci Dne architektury, který celostátně zaštiťuje spolek KRUH. Letos si prohlédneme Kristiánov, který představuje unikátní a raný příklad zahradního města. Čtvrť v sobě zároveň nese výrazné stopy průmyslového vzestupu Liberce během 19. století, stejně jako nevratných demoličních zásahů 20. století. Procházku pořádá tým projektu Liberec:Reichenberg, sraz je v sobotu 30. 9. ve 14.00 v parku na náměstí Českých bratří.

Dovolujeme si upozornit i na program DA ve Vratislavicích - více na webu Dne architektury.

[IMG]

Z Králova Háje na Aloisinu výšinu

04. 09. 2017 | Srdečně zveme na procházku po sídlišti Králův Háj. Komentovaná procházka přiblíží příběh dvou libereckých sídlišť, který odkrývá výraznou proměnu bytové výstavby 60. a 70. let. Od starší zděné generace bytových domů, připomínajících ještě duch socialistického realismu, se budeme volným krokem přesouvat k panelovým experimentům modernismu. Komu všemu za svou kvalitu vděčí ojedinělé soubory na Králově Háji a v ulicích Franklinova a Aloisina výšina? Architektům, progresivní technologii, bytovému družstvu Sever, či příznivé době?

Sraz: pondělí 11. 9. v 17 hodin před budovou školy na sídlišti Králův Háj (Střední škola gastronomie a služeb, Dvorská 29, Liberec), provázet bude Eva Novotná

[IMG]

Výstava Příběh paneláku v Libereckém kraji

22. 06. 2017 | Od 22. června do 19. září 2017 se v Liberci představí exteriérová výstava Příběh paneláku v Libereckém kraji, která přiblíží historii a současnost vybraných panelových sídlišť v Liberci (Králův Háj, Ruprechtice, soubor při ulicích Aloisina výšina a Franklinova) a v Jablonci nad Nisou (Mšeno). Výběr doplňuje jeden obytný solitér (liberecký „Wolkerák“). Tato výstava, volně přístupná široké veřejnosti na Soukenném náměstí, je třináctou výstavou z putovního cyklu věnovaného vybraným panelovým sídlištím v jednotlivých krajích České republiky. Takže neváhejte a navštivte :-)

[IMG]

Nový přírůstek do mapových zdrojů v sekci odkazy :-)

23. 05. 2017 | Za laskavé poskytnutí mapy Liberce cca z roku 1930 ve vysokém rozlišení děkujeme sběrateli Martinu Fryčovi :-)

[IMG]

Modernizace Krajské nemocnice Liberec

09. 05. 2017 | Na stránkách České komory architektů byly konečně zveřejněny výsledky soutěže o návrh na modernizaci Krajské nemocnice Liberec. Vítězem se stal liberecký SIAL. Předmětem soutěže byla dlouhodobá vize a strategie urbanistického řešení areálu nemocnice. Urbanistické řešení má být realizováno po etapách v následujících 30 letech. O výsledcích a rozvoji nemocnice lze také diskutovat ZDE.

[IMG]

Bruno Bauer a industriální architektura v českých zemích

19. 04. 2017 | Přinášíme další tip na zajímavou knihu. Tentokráte je to rozsahem sice nevelká, leč informacemi nabitá publikace z pera Lukáše Berana Bruno Bauer a industriální architektura v českých zemích, kde se můžete podívat i na řadu průmyslových staveb na území Libereckého kraje :-) Vřele doporučujeme!

[IMG]

Dům U Páva

19. 04. 2017 | Další stavba v databázi :-)

[IMG]

Liberecké muzeum ve spolupráci s Krajem vydalo knihu o libereckém mrakodrapu!

30. 01. 2017 | Liberecký kraj má mnoho podob. Jednou z těch zcela konkrétních a hmatatelných je jeho sídlo - nepřehlédnutelná dominanta v dolním centru Liberce. K příležitosti padesáti let od zahájení stavby a čtyřiceti let od otevření této budovy, postavené původně pro účely Státního výzkumného ústavu textilního (SVÚT), věnovali autoři tomuto jedinečnému technickému dílu k jeho narozeninám dárek. Tato obrazová kniha je zároveň poděkováním všem udržovatelům a opatrovatelům "mrakodrapu" v průběhu jeho dosavadního života. Zájemci si ji mohou zakoupit na pokladně muzea za krásných 270,- Kč. A náš web knihu vřele doporučuje všem fanouškům kvalitní architektury 2. pol. 20. století - stojí rozhodně za to! :-)

<Stránka 1/35<